Yunusemre Belediyesi Kent Konseyi
HABERLER
2. OKUMA ETKİNLİĞİ
Yunusemre Kent Konseyi 2. Kitap Okuma Etkinliği Yrd. Doç.Dr.Bilal Elbir' in Moderatörlüğünde, Doç.Dr.Levent Şık' ın Camdaki İzler Kitabı ile gerçekleştirildi.
01 MART 2017
KAN BAĞIŞINA DESTEK
Yunusemre Kent Konseyi ve Türk Kızılay'ı olarak tüm halkımızı kan bağışına davet ediyoruz.Kent konseyi binamızda 16 OCAK PAZATESİ saat 10:00 dan -17:00 kadar bağış yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızı kan bağışı yapmak için bekleriz.Kan Acil değil Sürekli bir ihtiyaçtır.Kan üretilemeyen bir dokudur ve halen tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır.Kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan çok önemlidir. Eğer kan verir isek vücut yeni kan üretir ve bu vücut için yararlıdır.Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 72 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun %1′i kadar olduğunu gösteriyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor.Kan Bağışı Yaşam İçin Yapılan Bir Armağandır
13 ŞUBAT 2017
BASIN ÇALIŞANLARINA ÇİĞ KÖFTE İKRAMI
YUNUSEMRE KENT KONSEYİ GAZETECİLERİ UNUTMADIYunusemre Kent Konseyi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Manisa’da görev yapan basın mensupları ile buluştu. Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Manisa’da görev yapan basın mensupları ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere bu imkanı sağlayan başta Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve basın mensuplarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.Yunusemre Kent Konseyi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Manisa’da görev yapan gazetecileri unutmadı. Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensuplarıyla buluştu. Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (MAK-GÖÇ) Lokali’nde gerçekleştirilen etkinliğe Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan ve yönetim kurulu üyeleri ile Manisa’da görev yapan basın mensupları katıldı. Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Manisa’da basın mensuplarının zor şartlar altında görev yaptığını belirterek, ”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Manisa’da görev yapan basın mensupları ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere bu imkanı sağlayan başta Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve basın mensuplarımıza çok teşekkür ederiz.” dedi. Gazeteciler, Türkülerin söylendiği oldukça keyifli geçen etkinliği gerçekleştiren Yunusemre Kent Konseyi’ne teşekkür etti.BeğenBeğenMuhteşemHahahaİnanılmazÜzgünKızgınYorum YapPaylaş
13 ŞUBAT 2017
BASIN ÇALIŞANLARI GÜNÜ
“10 Ocak'ın basın çalışanlarının hak ve hürriyetlerini kazandıkları, yasal olarak teminat altına alındığı günün yıl dönümü olduğunu belirten Arslan, Haber ve görüşlerin yaygınlaştırılması ve kanaatlerin oluşturulması noktasında çok önemli bir yere sahip olan basın mensuplarımızın, bu hayati görevi, her an, her yerde ve büyük bir özveriyle yerine getirmekte, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin emek vermektedirler.Bu onurlu görevi zor koşullarda layıkıyla yerine getirmeye çalışan gazetecilerin mesleki açıdan yaşam koşulları, çalışma şartları ve sosyal hakları açısından birçok sıkıntı yaşadığının bilinci içersindeyiz, tüm bu koşulların iyileştirilmesinin hepimizin asli görevleri arasında bulunduğunu biliyoruz.10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tüm içtenliğimiz ile kutluyor, sağlık, huzur, başarı ve mutluluklar diliyorum."dedi.
13 ŞUBAT 2017
BARO BAŞKANI ALİ ARSLAN ZİYARETİ
Yunusemre Kent konseyi yürütme kurulu olarak Manisa Baro Başkanı Ali ARSLAN 'ı ziyaret ettik.Yapılan ziyarette başta İzmir adliyesinde gerçekleşen terör eylemi olmak uzere tüm Türkiye'de yaşanan terör eylemlerinin bizleri bölemeyeceğini ifade edilerek ,birlik ve beraberlik mesajı verildi.İlgilerinden dolayı Baro Başkanımıza teşekkür ederiz.
13 ŞUBAT 2017