Yunusemre Belediyesi Kent Konseyi
HABERLER
Yunusemere Kent Konseyi Etimesgut Kent Konseyi ziyaret.
Yunusemere Kent Konseyi olarak Etimesgut Kent Konseyini ziyaret edip, Başkan Seyit SARP ile fikir alış verişinde bulunduk.Kendilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.
13 ŞUBAT 2017
ANKARA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ ZİYARET
Yunusemere Kent Konseyi olarak Ankara Büyükşehir Kent Konseyini ziyaret ederek Başkan Seyfi SALTOĞLU ile fikir alış verişinde bulunduk.Kendilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.
13 ŞUBAT 2017
T.B.M.M. ANKARA ZİYARETLERİ
Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan ve Yönetimi T.B.M.M.’ni ziyaret ederek;26. Dönem milletvekillerimiz syn: Recai Berber, syn:Uğur Aydemir, syn: Selçuk Özdağ, syn:İsmail Bilen ve MKYK üyesi syn:Murat Baybatur’ u makamlarında ziyaret etmişlerdir.Vekillerimize Görevlerinde başarılar dileyen Başkan ARSLAN,kentimizin sorunlarını iyi bilen Sayın vekillerimiz ile kentin sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi başkan, Çok verimli ziyaretler oldu. Kendileriyle Manisamızda yaşanan sorunlar konusunda görüş alış-verişinde bulunduk. Hoşnut kaldığımız Misafirperverliklerinden Dolayı Kendilerine Şükranlarımızı Sunuyoruz”.dedi
13 ŞUBAT 2017
YUNUSEMRE KENT KONTSEYİ HİZMET BİNASINI AÇILIŞI
YUNUSEMRE KENT KONSEYİ YENİ BİNASI TÖRENLE HİZMETE GİRDİ Yunusemre Kent Konseyi hizmet binası gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Açılışta yeni projelerin müjdesini veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Büyük projelerimizi çok yakında açıklayacağız” dedi. Yunusemre Belediyesi Kent Konseyi hizmet binasına kavuştu. Yeni Mahalle 4711 Sokakta hizmete giren merkezin açılışına Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur, Mustafa Dandin, İdris Avşar, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Engin Kurt, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, belediye çalışanları, konsey üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Konsey olarak hizmet binasına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, “Bu hizmet binasını bize tahsis eden Belediye Başkanımıza şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum. Yunusemre Kent Konseyi, yaptığı güzel çalışmalarla adından sıkça sözettiriyor. Çalışmalarımızı yaparken belediyemizden büyük destek gördük. Yeni binamızda arkadaşlarımızla daha özverili, daha güzel çalışmalar yaparak yaşadığımız şehre katkı sağlayacağız” dedi. YENİ PROJELER YOLDA Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, rutin hizmetlerin yanı sıra kentin geleceğini tasarladıklarını söyledi. Başkan Çerçi, yeni projeleri müjdelediği konuşmasında, “Kent Konseyimizin talepleri, belediyemizin destekleri ile bu mekanı oluşturduk. Mekanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yenimahalle, adeta belediyemizin bir üssü haline geldi. Yunusemre Belediyesi 2,5 yıllık bir belediye. Yeni olmamıza rağmen toplu konutlar inşa ediyor, kentsel dönüşümü gerçekleştiriyor, sosyal alanlar, sosyal tesisler yapıyor, sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. Çok büyük projelerimiz var. Bunları da birer birer açıklayacağız. Yunusemre Belediyesi olarak yoğun çalışıyor; şehrin geleceğini tasarlıyoruz. Rutin hizmetlerin yanı sıra geleceği doğru bir planlamayla kurmanın peşindeyiz” ifadelerini kullandı. ‘BELEDİYELERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ’ AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ise Yunusemre Belediyesi’nin, hizmetleri ile birçok köklü belediyeyi geride bıraktığını belirterek, “Yapılan hizmetleri vatandaşlar da görüyor. Biz merkezi yönetimleri önemsiyoruz. Vatandaşımızın birçok sorunu burada çözüldü. Yerinden yönetime inanmış, yerel yönetimlerin önemine inanmış ve onlara son 13 yıldır önemli kaynaklar aktarmış AK Parti hükümetleri olarak bundan sonra da belediyelerimizin yanında olacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından kurdeleyi kesen davetleliler, binayı gezerek çalışmalar hakkında Konsey Başkanı Halil Arslan’dan bilgi aldı.  
25 OCAK 2017
Öğretmenler Günü Kutlaması
Yunusemre Kent Konseyi  Başkanı Halil ARSLAN, Yönetimi ve Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule UYGUR     24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebeti ile X-Garden da öğretmenler ile kahvaltıda bir araya geldiler.           ........ dile getiren Aslan  öğretmenlere hediyelerini takdim ederek. emeklerinden dolayı bir kere daha teşekkür etti.
20 OCAK 2017