Yunusemre Belediyesi Kent Konseyi
HABERLER
TEMİZ ÇOCUK, TEMİZ TOPLUM, TEMİZ ÇEVRE
“TEMİZ ÇOCUK, TEMİZ TOPLUM, TEMİZ ÇEVRE”Yunusemre Kent Konseyi olarak “Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında Cumhuriyet İlköğretim Okulu Öğrencileri ve Okul Müdürü sayın Mustafa ÇALIK ‘ın katılımları ile “Temiz çocuk, Temiz toplum, Temiz çevre” sloganıyla çevredeki çöpleri topladık. Küçük yaştan itibaren onlara, “Çevre Bilinci”ni aşılamayı, çevreyi temiz tutmalarını ve doğayı korumayı hedefledik. Doğayı korursak, doğanında bizleri koruyacağını vurgulayarak çocuklarımızın daha da bilinçlenmesi yolunda birlikte çalıştık. Katılan herkese teşekkür ederiz.
16 EKİM 2018
YUNUSEMRE GÜNLERİ BAŞLIYOR
17 EKİM ÇARSAMBA 10.00 – Türk İslam Sanatları Hat ve Tezhip Sergisi AçılışıYer: Kültür Sitesi Lale Salonu 12.00 - Uluslararası Misafir Öğrenciler (MUDER) Ülke Tanıtım Stantları Açılışı, Aşure İkramıYer: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı 18 EKİM PERŞEMBE14.00 – Yunus Emre ve Tasavvuf Konulu PanelKonuşmacı: Hayati İnançYer: Kültür Sitesi Lale Salonu 16.00 - Uluslararası Misafir Öğrenciler (MUDER) Ülke Tanıtım Stantları Etkinlikleri ve Aşure İkramıYer: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı 20.00 - Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ile Yunus Emre Anma ProgramıYer: Kültür Sitesi Lale Salonu 19 EKİM CUMA 16.00 - Uluslararası Misafir Öğrenciler (MUDER) Ülke Tanıtım Stantları Etkinlikleri ve Aşure İkramıYer: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı 20.00 – Manisa Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ProgramıYer: Kültür Sitesi Lale Salonu
16 EKİM 2018
YUNUSEMRE KENT KONSEYİ’NDEN MİLLET KIRAATHANESİ’NE KİTAP DESTEĞİ
Yunusemre Kent Konseyi, Yunusemre Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda Manisa’ya kazandırdığı Millet Kıraathanesi’ne kitap bağışında bulundu.   Yunusemre Belediyesi’nin Ege Bölgesi’nde ilk olma özelliğini taşıyan Millet Kıraathanesi’ne bir destek de Yunusemre Kent Konseyi’nden geldi. Kaynak Mahallesi 4000 sokak No: 1 / D adresinde hizmet veren kıraathaneye kitapları Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan ve yönetimi teslim etti. Törene Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Sak katıldı. BİN ADET KİTAP BAĞIŞLANDI Yaklaşık bin kitabın okuyucuyla buluşmasına vesile olduklarını kaydeden Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Millet Kıraathanesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı en önemli projelerden biri. Belediyemizin açtığı Millet Kıraathanemize bin adet kitap bağışladık. Kent Konseyi olarak bu tür anlamlı projeleri her zaman destekliyoruz. Bu vesile ile hem gençlerimiz hem çocuklarımızı hem de vatandaşlarımızı buraya gelerek kitap okumaya güzel vakit geçirmeye ve kitap bağışında bulunmaya davet ediyorum.  Bu anlamlı projeye imza atan Yunusemre Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.   KIRAATHANEDE KİTAP SAYISI ARTIYOR Kent Konseyine duyarlı davranışından dolayı teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel ise, Millet Kıraathanesi’ne gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini belirtti. Kitapseverleri Millet Kıraathanesi’ne davet eden Yüksel, “Haziran ayında hizmete açtığımız Millet Kıraathanesi’ne gösterilen ilgi bizleri çok mutlu ediyor. Gerek belediyemizin gerekse kurum, kuruluş ve duyarlı vatandaşlarımızın girişimleriyle kitap sayımız arttı. Bu duyarlılığı gösteren tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
06 AĞUSTOS 2018
KADINLARIMIZ SORUYOR
Yunusemre Kent Konseyi Kadın Meclisimiz in düzenlediği "Kadınlarımız Soruyor" Bu hafta Uncu Bozköy Hanımlar lokalinde...Başkan Yrd. Şaver Yüksel ve Kent Konseyi Bşk Halil Arslan katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.
25 TEMMUZ 2018
YUNUSEMRE ZABITA MÜDÜRÜNE ZİYARET
Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Görevine Atanan Özgür Esin'i Ziyaret Ederek Görevinde Başarılar Diledik.ilgi ve alakası için teşekkür ediyoruz.
13 ARALIK 2017