Yunusemre Belediyesi Kent Konseyi
HABERLER
YUNUSEMRE KENT KONSEYİ’NDEN DİL BAYRAMINDA FARKINDALIK YARATAN ÇALIŞMA ‘ÇOCUKLAR İÇERİ KÜFÜR DIŞARI’
Yunusemre Kent Konseyi’nden Dil Bayramı’nda farkındalık yaratan çalışma. Türkçedeki yozlaşmaya dikkat çeken kent konseyi üyeleri, ‘Çocuklar içeri, küfür dışarı’ isimli projesiyle okullarda küfür ve argo kelime kullanımının önüne geçilmesi için harekete geçti. Örnek projeleriyle birçok konuda farkındalık yaratan Yunusemre Kent Konseyi, 26 Eylül Dil Bayramı’nda dilimizdeki yozlaşmaya dikkat çekerek ‘Çocuklar içeri, küfür dışarı’ sloganıyla hazırladığı projeyle okullarda küfür ve argo kelime kullanımını en aza indirmeyi hedefliyor. Projeyi tanıtan Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Abdurrahim Arslan ve yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül’ü ziyaret etti. Okullarda çocukların kullandığı dile dikkat çeken Konsey Başkanı Arslan, bu konuda eğitimciler ve aileler başta olmak üzere herkese görev düştüğünü söyledi. Arslan yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki argo ve küfür toplumun her kesiminde yayılıyor. Tabi bu da dilimizdeki yozlaşmayı beraberinde getiriyor. Bugün baktığımızda geleceğin büyükleri olacak çocuklarımızın kullandığı dilin giderek bozulduğunu, okullarda küfrün hızla yayıldığını görüyoruz. Yunusemre Kent Konseyi olarak bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla ‘Çocuklar içeri, küfür dışarı’ projesinin startını verdik. Okullarımızda afiş, eğitim ve benzeri etkinliklerle Türkçeyi güzel kullanmanın önemine dikkat çekeceğiz. Amacımız okullarda küfürlü konuşmanın önüne geçebilmek. Bu konuda ailelere ve eğitimcilere büyük görev düşüyor” diye konuştu. İlçe milli eğitim müdürümüz Recep Şengül de böyle anlamlı bir projeyle geldikleri için öncelikle kent konseyimize teşekkür ederiz diyerek, bu projede ve bundan sonraki projelerle güzel işlere imza atılacağına inandığını söyledi.
25 EYLÜL 2019
KONSEY’DE DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİ
KONSEY’DE DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİ   Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongre ile Yunusemre Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Abdurrahim Arslan, kurucu başkan Halil Arslan’dan görevi devraldı. Halil Arslan’a tebrik ve teşekkürlerini ileten yeni Başkan Abdurrahim Arslan, yeni yönetimiyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.   Yunusemre Kent Konseyi’nde kurucu başkanlık görevini üstlenen Halil Arslan, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongrede seçilen Abdurrahim Arslan’a görevi devretti. Yunusemre Kent Konseyi Toplantı Salonunda bir araya gelen ikiliye yeni yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Halil Arslan’a konseyin kurucu başkanlığını üstlenmesinden ve hizmetlerinden ötürü plaket takdim eden Arslan, tecrübelerinden her zaman faydalanmak istediklerini de vurguladı. Plaket sunumu sırasında bir açıklamada bulunan Halil Arslan, “Güzel bir ekibimiz vardı. Bu ekimiz sizlerle yola devam edecek. Biz onlar sayesinde kent konseyimizin adını duyurabildik. Kent konseyleri demokrasinin olmazsa olmazıdır. Gerçekten çok önemli bir yapı taşı. Doğru yönetildiği zaman demokratik anlamda güzel kazanımlar elde ediliyor. Biz de projelerimizi bu bağlamda yürüttük. Türkiye Kent Konseyleri Federasyonu’na üye olduk ve oradan çeşitli destekler aldık. Kent konseyinin amacına uygun çalışmaya özen gösterdik. Ben gönül rahatlığıyla görevi tanıdığım bildiğim bir ağabeyime devrediyorum. Bizim getirdiğimiz bu noktadan çok daha ileriye gideceğine eminim. Biz bu işin daha çok tanıtım noktasında olduk.  Allah muvakkiyetler versin. Ben bugüne kadar yanımızda olan başta değerli başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye ve dostlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Başkanımız gerçekten bizi önemsedi ve desteğini esirgemedi” şeklinde konuştu.   “DESTEĞİNE HER DAİM İHTİYAÇ DUYACAĞIZ”   Abdurrahim Arslan ise kurucu başkan olarak Halil Arslan’ın tecrübelerinden her zaman faydalanmak istediklerini belirterek şunları söyledi: “Sayın Halil Başkanım ve ekibi kurucu yönetim olarak şimdiye kadar çok güzel hizmetler yaptılar. Ben her şeyden önce bir Yunusemreli olarak kendisine teşekkür ediyorum. Kuruculuğun zorluklarını yaşadılar ve bu imkanları oluşturdular. Büyük emekleri oldu. Bunu kimse göz ardı edemez. Kent konseyleri bir bilinmezdir. Bu sebeple kendisini istişare için aradığımda bize yardımcı olacağından hiç şüphemiz yok. Şimdiye kadar yaptığı hizmetler için çok teşekkür ediyorum.”   YUNUSEMRE KENT KONSEYİ YÖNETİM KURULU   Dilşat Ulaş, Prof. Dr. Turan Gündüz, Doç. Dr. Sezai Taşkın, Hasan Özbek, Ramazan Yıldız, İlker Bilgin, Sema Yıldırım, Rabia Keskin, Doç. Dr. Bilal Elbir, Haydar Tekbaş, Fuat Kuloğlu, İslim Betül Kırgıl, Haydar İzci    
02 AĞUSTOS 2019
GENEL KURUL DAVETİ
30/06/2019 SAAT: 14.00 KENT KONSEYİ BİNAMIZ DA  OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULUMUZ YAPILACAKTIR. TÜM ÜYELERİMİZ DAVETLİDİR.
14 HAZİRAN 2019
AKILCI İLAÇ KULLANIMI
AKILLI İLACIN AKILLI ÇOCUKLARI” PROJESİ YENİMAHALLE’DE BULUNAN HANIMLARA ANLATILDIYunusemre Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yunusemre Kent Konseyi’nin katkılarıyla “Akıllı İlacın Akıllı Çocukları” projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında Yenimahalle Hanımlar Lokalinde bulunan kursiyerlere ilaçların kontrolsüz kullanımı ile ilgili seminer gerçekleştirildi.“Akıllı İlacın Akıllı Çocukları” projesi kapsamında Yunusemre Belediyesi Yenimahalle Hanımlar Lokali’nde bulunan hanımlara yönelik İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Tıbbi Cihaz İlaç ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Levent Dinçer, tarafından seminer gerçekleştirildi. Seminere Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Manisa Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Münire Kuru, İl Sağlık Müdürlüğü Tıbbi Cihaz Eczacılık Birimi Şube Müdürü Bilal Öztürk ve kursiyerler katıldı. İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Tıbbi Cihaz İlaç ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Levent Dinçer, Yenimahalle Hanımlar Lokali’nde yapılan seminerde kursiyerler antibiyotiklerin ve özellikle ilaçların kontrolsüz bilinçsiz kullanılması ile ilgili bilgilendirildi. Seminerde ilaçların bilinçsiz kullanılmasının önlemesini amaçladıklarını belirterek “Bütün dünyada var olan ve oldukça önem arz eden antibiyotiklerin ve özellikle ilaçların kontrolsüz bilinçsiz kullanılmasını önlemek amacıyla bu semineri yapıyoruz. Daha bilinçli ve daha etkili ve sadece hedefe yönelik kulaktan duyma olmayacak şekilde kullanıma yönelik öğretmeyi amaçlıyoruz. Bunun da temel olarak çocuklara eğitimini amaçladık. Anneyi bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Anneyi bilgilendirdiğiniz de toplumu bilgilendiriyorsunuz. Bu amaçla bayanlarımızı bilgilendiriyoruz. Eğitimlerimize hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu eğitimlerimiz ile ilgili bayanlarımızı bilgilendiriyoruz” dedi. Kursiyerlerden Saniye Çakır ise “Özellikle küçük çocuklarım olduğu için antibiyotik ve ilaçlar ile ilgili bazı şüphelerim vardı. Bu eğitim ile birçok bilgiyi öğrendik. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Merve Alkan da “Antibiyotik ile ilgili güzel bilgiler öğrendik. Aşı ile ilgili bilgiler aldık. Çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.
06 MAYIS 2019
Bora Başkanı Ali ARSLAN 'ı ziyaret ettik
Bora Başkanımız sn. Ali ARSLAN 'ı ziyaret ederek yeni döneminde kendisine iyi dileklerimizi sunduk.
05 KASIM 2018